My School Włocławek

Metoda Callana

Kursy angielskiego Metodą Callana

Kursy angielskiego Talking Kids

Kursy niemieckiego Direkte Methode

Językowe kursy specjalistyczne

Metoda Callana

Nowa edycja 2012

Callan

My School Szkoła Języków Obcych prowadzi naukę języka angielskiego Metodą Callana na różnych stopniach zaawansowania aż do poziomu B2/C1.
Jesteśmy jedyną szkołą we Włocławku, która ma oficjalne prawo do nauczania Metodą Callana nadane przez Organizację Metody Callana.

Metoda Callana na początku była wykorzystywana do szybkiej nauki języka angielskiego w organizacjach rządowych. Robin Callan zachęcony jej wysoką skutecznością, udostępnił ją dla wszystkich otwierając w latach 60 - tych The Callan School w Londynie. The Callan School jest w tej chwili największą szkołą języka angielskiego w Europie - znajduje się w niej 86 sal lekcyjnych i uczy się w niej około 2,5 tysiąca osób.
Przez 15 lat Organizacja Metody Callana prowadziła badania aby metodę sprawdzić i udoskonalić. Metoda uzyskała bardzo pozytywne opinie wśród największych autorytetów zajmujących się nauczaniem języka angielskiego, między innymi English Speaking Union uznał ją na najbardziej efektywną i najszybszą metodę nauczania języka.
Metoda Callana przeznaczona tylko i wyłącznie do nauczania języka angielskiego. Została zarejestrowana i opatetnowana prawem międzynarodowym przez Orchard Publishing - wydawnictwo materiałów do uczenia i nauczania Metodą Callana.

W nowej edycji 2012 Metoda Callana została wzbogacona o nowoczesne słownictwo, łatwo i przyjaźnie wytłumaczone zagadnienia gramatyczne oraz darmowe materiały audio w formacie mp3.


Akredytacja Organizacji Metody Callana dla My School

Metoda Callana w My School

1. CZTERY RAZY SZYBCIEJ
My School stosuje Metodę, która pozwala nawet czterokrotnie skrócić czas nauki w porównaniu do tradycyjnych metod nauczania, co oznacza że oszczędzasz nie tylko swój czas, ale i pieniądze, które przeznaczasz na naukę języka
2. TYLKO ORYGINALNA METODA CALLANA
My School prowadzi zajęcia ORYGINALNĄ METODĄ CALLANA, bo tylko ta metoda gwarantuje Państwu rezultaty.
3. LICZBY
Zgodnie z danymi Uniwersytetu w Cambridge, przeciętny student uczący się w szkole 350 godzin czyli 4 lata szkolne osiąga poziom egzaminu Cambridge Preliminary Exam (poziom B1). Metoda Callana stosowana przez My School zapewnia osiągnięcie tego poziomu w ciągu 1 roku, a poziomu Cambridge First Certificate (poziom B2) w ciągu 2 lat.
4. 95 % ZDANYCH EGZAMINÓW CAMBRIDGE
Osoby uczące się Metodą Callana w 95 % zdają egzaminy Cambridge Preliminary Exam (B1) i Cambridge First Certificate ( B2), podczas gdy średnia zdanych egzaminów wynosi 70 %.
5. LEKCJE PRÓBNE
My School oferuje nowym kursantom TYDZIEŃ zajęć ZA DARMO zanim ostatecznie zdecydują się na uczestniczenie w kursie
6. BEZ PRAC DOMOWYCH
W Metodzie Callana nie ma obowiązkowych prac domowych. Inne metody, głównie metody tradycyjne, oczekują od ucznia spędzenia conajmniej 15 minut nad pracą domową na każdą godzinę spędzoną w klasie. Zwiększa to czas nauki o kolejne 25 %
7. FIRMY STOSUJĄCE METODĘ CALLANA
Wiele dużych firm międzynarodowych jak: IMB, Fiat, Olivetti, Pirelli, Philips itd. używa Metody Callana, aby nauczyć swoich pracowników języka angielskiego
8. 40 % WIĘCEJ MÓWIENIA
Ponieważ grupy w My School nie są liczne, a Metoda Callana jest metodą konwersatoryjną, zatem na każdych zajęciach kursant mówi o 40 % więcej niż podczas uczenia się inną metodą.
9. JAK METODA OSIĄGA ZAMIERZONE REZULTATY
Większość metod wymaga od ucznia słuchania i mówienia zaledwie przez 25 % lekcji. Resztę czasu poświęca się na zastanawianie nad odpowiedzią i błądzenie myślami. W Metodzie Callana uczniowie przez cała lekcję mówią i słuchają przez co uczą się 4 razy szybciej.
10. 10500 SŁÓW PODCZAS LEKCJI
Ponieważ uczniowie i nauczyciele Metody Callana mówią przez całą lekcję, to uczeń słyszy aż 10500 słów, podczas gdy przy innych metodach słyszy tylko 2500 słów.
11. ŁATWE, INTERESUJĄCE I PRZYJEMNE
Kursanci lubią tą Metodę, ponieważ jest łatwa, interesująca i przyjemna. Gdyby tak nie było, nie byliby w stanie nauczyć się angielskiego 4 razy szybciej.
12. SZYBKIE UCZENIE SIĘ OZNACZA DOBRE UCZENIE SIĘ
Inaczej, niż w przypadku innych przedmiotów, języka obcego należy uczyć się szybko i intensywnie, żeby osiągnąć rezultaty
13. ODPOWIEDNIA DLA KAŻDEGO
Metoda Callana jest odpowiednia dla każdego w wieku od 7 lat do późnej starości.
14. NAUCZYCIELE
Nauczyciele Metody Callana są wybierani bardzo uważnie (uczestnicząc w szkoleniach kwalifikacyjnych przed podjęciem pracy) i ciągle sprawdzani.
15. DOWOLNA ILOŚĆ MIESIĘCY
Ponieważ My School "nie zmusza" swoich kursantów do uiszczania opłat za cały kurs lub semestr kursu, a jedynie za miesiąc nauki, zatem kursant może podjąć naukę na dowolną ilość miesięcy, nie obawiając się, że jeśli będzie musiał nagle przerwać kurs, to straci dużą sumę pieniędzy.
16. ROZPOCZYNANIE I PRZERYWANIE NAUKI
My School jest otwarta przez cały rok i przez cały rok prowadzi nabór, zatem można podjąć naukę w dogodnym dla siebie momencie. Naukę można rozpocząć, przerwać i wznowić w jakimkolwiek momencie bez szkody dla nauki i bez kary finansowej. Nie trzeba także kupować podręczników za zapas.